Eiropas Nāciju Kauss (2009) – Jauer, DE

Viens no brāļu Sīļu 2009.gada sezonas svarīgākajiem startiem norisinājās 2009.gada 27.septembrī Jauer trasē Vācijā, kopā ar Jāni / Lauri Daideriem (Team Daiders) un Māri Rupeiku / Haraldu Kurpnieku pārstāvot Team Latvia Eiropas Nāciju Kausā.

Pirmajā braucienā diemžēl nācās izstāties – pēc sadursmes ar Lietuvas ekipāžu (Liutouras Variakojis / Arvidas Davidonis) vienā no trases līkumiem, tika norauta dzesēšanas truba. Paveicās, ka dzesēšanas šķidruma iztecēšanas rezultātā netika bojāts motors, jo tas visticamāk liegtu startēt trešajā braucienā. Tikmēr Māris Rupeiks / Haralds Kurpnieks pirmajā braucienā izcīnīja trešo vietu.

Otrajā braucienā Latvijas izlasi pārstāvēja Jānis Daiders / Lauris Daiders un Māris Rupeiks / Haralds Kurpnieks.  Abas mūsējo ekipāžas startēja veiksmīgi un izcīnīja attiecīgi 3. un 6.vietu.

Trešajā braucienā Jānis un Lauris finišēja 2.vietā, bet Arnolds un Gints 28 ekipāžu konkurencē izcīnīja 9.vietu. Tā kā vērtējot izlašu rezultātus, vērā tika ņemti tikai labākie 5 rezultāti (kopā ir 2 ekipāžas x 3 braucieni = 6 braucienu rezultāti), tad izstāšanās pirmajā braucienā Latvijas komandas rezultātu neietekmēja. Latvijas komanda izcīnīja pārliecinošu 3.vietu! Vēl vairāk – tā kā pēdējā braucienā nepaveicas Nīderlandes komandas līderu Daniel Willemsen  / Sven Verbrugge ekipāžai, pēc finiša kļuva skaidrs, ka kopsummā Latvijai un Nīderlandei vienāds punktu skaits. Tomēr Nīderlandes sportisti bija izcīnījuši arī uzvaras, tāpēc Latvija ieņēma trešo pozīciju.

Šis raksts ir publicēts sadaļā Galerija.